Copied
 
Profil
Timeline
Ledelse
Ejerforhold
Regnskabstal
Stamdata
Analyser
Status: Normal
BKS-psykologer
32051774
Charlottenlund Stationsplads 2, 2920 Charlottenlund
Beskrivelse
BKS-psykologer er aktiv indenfor Psykologisk rådgivning (869030).
Tegningsregel
Birgitte Kleis Schmidt.
Oplysninger
Dato: 09.07.2020
Status
Aktiv.
Etableret
01.05.2009 (11 år)
Form
Enkeltmandsvirksomhed (ENK).
Vedtægter
Ingen vedtægtsdato.
Kapital
Ingen kapital angivet.
Ansatte
0, 2018 (årsværk: 0)
0, kvt. . (årsværk: 0)
0, mdr. . (årsværk: 0)
Kønsfordeling
Mænd: 0 %
Kvinder: 100 %
Unisex: 0 %
Regnskabstal
Bruttoresultat
Na.
Primær drift
Na.
Årets resultat
Na.
Aktiver
Na.
Kortfristede aktiver
Na.
Egenkapital
Na.
Afkastningsgrad

0 %

Soliditetsgrad

0 %

Likviditetsgrad

0 %

Regnskab etc.
09.07.2020
Revision
Revision ikke angivet.
Revisor
Ingen revisor angivet
Regnskab
Intet regnskab.
Hent årsrapport
Statstidende
09.07.2020
Opret en bruger for, at få live data fra statstidende.
Tinglysning
09.07.2020
Opret en bruger for, at få live data fra statstidende.
Direktion
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har ingen direktion men Birgitte Kleis Schmidt træffer alle beslutninger.
Bestyrelse
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har ingen bestyrelse men Birgitte Kleis Schmidt træffer alle beslutninger.
Stiftere
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og er stiftet af Birgitte Kleis Schmidt.
Reelle ejere
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har kun én ejer Birgitte Kleis Schmidt.
Legale ejere
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har kun én ejer Birgitte Kleis Schmidt.
Selskaber
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og Enkeltmandsvirksomheder, personligt ejede mindre virksomheder (PMV’er) samt filialer kan ikke være legale ejere.
Ansvarlige
Virk/Person Dato
Birgitte Kleis Schmidt 01.05.2009
Filter
Sektion (alle)
Årsbeskæftigelse Beliggenhedsadresse Navne Bibranche
Hovedbranche Interessenter Kontaktoplysninger Virksomhedsform
Timeline
Årsbeskæftigelse

Den 2018-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2019-11-13)

Beliggenhedsadresse

Den 2018-08-15 tilføjes Beliggenhedsadresse: Charlottenlund Stationsplads 2, 2920 Charlottenlund (offentliggjort 2018-08-16)

Den 2018-08-14 fjernes Beliggenhedsadresse: Østerbrogade 62, 3., 2100 København Ø (offentliggjort 2018-08-16)

Årsbeskæftigelse

Den 2017-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2018-10-31)

Årsbeskæftigelse

Den 2016-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2018-04-11)

Årsbeskæftigelse

Den 2015-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2017-06-15)

Årsbeskæftigelse

Den 2014-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2016-12-15)

Beliggenhedsadresse

Den 2014-10-28 tilføjes Beliggenhedsadresse: Østerbrogade 62, 3., 2100 København Ø (offentliggjort 2018-08-16)

Den 2014-10-27 fjernes Beliggenhedsadresse: Nørre Søgade 7, 2. tv., 1370 København K (offentliggjort 2014-10-28)

Årsbeskæftigelse

Den 2013-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2016-12-15)

Beliggenhedsadresse

Den 2013-10-01 tilføjes Beliggenhedsadresse: Nørre Søgade 7, 2. tv., 1370 København K (offentliggjort 2014-10-28)

Beliggenhedsadresse

Den 2013-09-30 fjernes Beliggenhedsadresse: Nørrebrogade 26, 4., 2200 København N (offentliggjort 2013-11-22)

Årsbeskæftigelse

Den 2012-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2015-09-18)

Årsbeskæftigelse

Den 2011-12-31 tilføjes Årsbeskæftigelse: 0 (offentliggjort 2013-07-18)

Beliggenhedsadresse

Den 2009-05-01 tilføjes Beliggenhedsadresse: Nørrebrogade 26, 4., 2200 København N (offentliggjort 2013-11-22)

Bibranche

Den 2009-05-01 tilføjes Bibranche: Anden undervisning i.a.n. (offentliggjort 2013-11-22)

Hovedbranche

Den 2009-05-01 tilføjes Hovedbranche: Psykologisk rådgivning (offentliggjort 2013-11-22)

Interessenter

Den 2009-05-01 tilføjes Interessenter: Birgitte Kleis Schmidt (offentliggjort 2009-05-06)

Kontaktoplysninger

Den 2009-05-01 tilføjes Kontaktoplysninger: birgitteschmidt@mail.tele.dk (offentliggjort 2013-11-22)

Virksomhedsform

Den 2009-05-01 tilføjes Virksomhedsform: 10 (offentliggjort 2013-11-22)

Direktion
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har ingen direktion men Birgitte Kleis Schmidt træffer alle beslutninger.
Bestyrelse
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har ingen bestyrelse men Birgitte Kleis Schmidt træffer alle beslutninger.
Stiftere
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og er stiftet af Birgitte Kleis Schmidt.
Reelle ejere
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har kun én ejer Birgitte Kleis Schmidt.
Legale ejere
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og har kun én ejer Birgitte Kleis Schmidt.
Selskaber
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og Enkeltmandsvirksomheder, personligt ejede mindre virksomheder (PMV’er) samt filialer kan ikke være legale ejere.
Regnskabstal
Bruttoresultat
Na.
Primær drift
Na.
Årets resultat
Na.
Aktiver
Na.
Kortfristede aktiver
Na.
Egenkapital
Na.
Afkastningsgrad

0 %

Soliditetsgrad

0 %

Likviditetsgrad

0 %

Resultat
Resultatopgørelse
Nettoomsætning
Resultat af primær drift
Indtægter af kapitalandele (tilknyttede og associerede)
Finansielle indtægter
Finansieringsomkostninger
Resultat før skat
Resultat
Forslag til udbytte
Aktiver
Årsrapport
Kortfristede varebeholdninger
Kortfristede tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser
Likvider
Kortfristede aktiver
Immaterielle aktiver og goodwill
Materielle aktiver
Langfristede aktiver
Aktiver
Aktiver
Ingen historik.
Passiver
Årsrapport
Forslag til udbytte
Egenkapital
Forpligtelser
Passiver
Passiver
Ingen historik.
Nøgletal
Årsrapport
Afkastningsgrad
Dækningsgrad
Resultatgrad
Varelagerets omsætningshastighed
Egenkapitals-forretning
Payout-ratio
Gældsdæknings-nøgletal
Soliditestgrad
Likviditetsgrad
Resultat
Ingen historik.
Gæld
Ingen historik.
Årsrapport
Ingen nuværende registrering.
Beretning
Ingen nuværende registrering.
Formål
Ingen nuværende registrering.
Ingen historik.
Status
Ingen nuværende registrering.
Ingen historik.
Branche
Branche
Psykologisk rådgivning (869030).
Sidst opdateret den 22.11.2013 og angivet som gældende fra 01.05.2009 (4087 dage).
Ingen historik.
Revision
Ingen nuværende registrering.
Ingen historik.
Revisor
Ingen nuværende registrering.
Ingen historik.
Form
Virksomhedsform
10.
Sidst opdateret den 22.11.2013 og angivet som gældende fra 01.05.2009 (4087 dage).
Ingen historik.
Kontakt
Kontaktoplysninger
birgitteschmidt@mail.tele.dk.
Sidst opdateret den 22.11.2013 og angivet som gældende fra 01.05.2009 (4087 dage).
Ingen historik.
Telefon
Telefonnummer
51536010.
Sidst opdateret den 22.11.2013 og angivet som gældende fra 01.05.2009 (4087 dage).
Ingen historik.
Navne
Tegningsregel
Virksomheden er en Enkeltmandsvirksomhed og tegnes af Birgitte Kleis Schmidt.
Ansatte
09.07.2020
Kapital
09.07.2020
Ingen historik.
Fra årsrapport
Bibranche
Bibranche
Anden undervisning i.a.n.
Sidst opdateret den 22.11.2013 og angivet som gældende fra 01.05.2009 (4087 dage).
Ingen historik.
Børsnoteret
09.07.2020
Ingen nuværende registrering.
Ingen historik.
Hjemmeside
09.07.2020
Ingen nuværende registrering.
Ingen historik.
Kønsfordeling
09.07.2020
100 % kvinder
Konkurser
09.07.2020
0 % konkurs / tvangsopløst
Konkurser
09.07.2020
Person under 12 måneder under 24 måneder under 36 måneder Alle relationer
Birgitte Kleis Schmidt (virk.: 1)
Fuldt ansvarlig deltagere
0 % 0 % 0 % 0 %
Konkurser inkluderer selskaber uden retsvirkning, under rekonstruktion, under konkurs, opløst efter konkurs, under tvangsopløsning, tvangsopløst og under reassumering.
Ikke aktive
09.07.2020
Ingen Konkurser fsva. ikke aktive deltagere
Adresser
Deltager Dato Adresse
Birgitte Kleis Schmidt 10.08.2019 Trongårdsvej 37A, 2800 Kongens Lyngby
Ikke aktive
10.08.2019
Deltager Dato Adresse
På adressen
09.07.2020
Nuværende adresse:
Charlottenlund Stationsplads 2, 2920 Charlottenlund
Aktive virksomheder: (46) CVR Status Branche
A Place To A/S 39754134 NORMAL Køb og salg af egen fast ejendom (681000)
A Place To Esbjerg ApS 39155141 NORMAL Køb og salg af egen fast ejendom (681000)
A/B Artillerigården 33916949 Aktiv Private andelsboligforeninger (682020)
ABC LYS HOLDING ApS 35396144 NORMAL Engroshandel med andre husholdningsartikler (464990)
ADVOKAT DAVID BØGGILD 16728330 Aktiv Juridisk bistand (691000)
ADVOKAT H H LESCHLY 79098817 Aktiv Juridisk bistand (691000)
ADVOKAT LISE BOUET 15606630 Aktiv Juridisk bistand (691000)
APOF ApS 37858978 NORMAL Industriel design og produktdesign (741010)
BDP International ApS 39058073 NORMAL Speditører (522920)
BKS-psykologer 32051774 Aktiv Psykologisk rådgivning (869030)
CMC Finans ApS 37701149 NORMAL Andre kreditselskaber (649230)
CMC Kredit ApS 40488367 NORMAL Andre kreditselskaber (649230)
CMC development ApS 36901969 NORMAL Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi (620200)
CRUMBLE HOLDING ApS 29812047 NORMAL Uoplyst (999999)
Carl Vin and Wine Denmark, filial af Carl Vin and wine AB, Sverige 38707132 NORMAL Detailhandel med drikkevarer (472500)
DATA INSIGHTS ApS 31864682 NORMAL Computerprogrammering (620100)
DINBOLIGRÅDGIVER ApS 31864402 NORMAL Ejendomsmæglere mv. (683110)
Danish Lighting ApS 38618725 NORMAL Fremstilling af andet elektrisk udstyr (279000)
Databeskyttelse ApS 39723077 NORMAL Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse (702200)
Debtor A/S 34079137 NORMAL Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n. (649900)
E/F Søborg Hovedgade 73 33116136 Aktiv Andre organisationer og foreninger i.a.n. (949900)
ENSO CONSULT A/S 21800236 NORMAL Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse (702200)
Esbjerg Towers Holding ApS 39934019 NORMAL Køb og salg af egen fast ejendom (681000)
Eva Borrit, Kropsterapi og Yoga 38583670 Aktiv Sundhedsvæsen i øvrigt i.a.n. (869090)
F:U:D 31901235 Aktiv Event catering (562100)
FARLON ApS 31765056 NORMAL Computerprogrammering (620100)
Fbu- Forældrelandsforeningen 12925077 Aktiv Andre organisationer og foreninger i.a.n. (949900)
Fugl Leonhardt ApS 38600516 NORMAL Arbejdsformidlingskontorer (781000)
Grants of Guernsey 41030135 Aktiv Andre organisationer og foreninger i.a.n. (949900)
HØPFNER ApS 33084501 NORMAL Rådgivende ingeniørvirksomhed inden for byggeri og anlægsarbejder (711210)
Invoice One A/S 38344293 NORMAL Investeringsselskaber (643030)
Invoice One Management ApS 38319264 NORMAL Formueforvaltning (663000)
Johannes og Helga Bøggilds Legat 11642772 Aktiv Foreninger, legater og fonde med sygdomsbekæmpende, sociale og velgørende formål (889910)
KO ApS 28713797 NORMAL Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi (620200)
Kiropraktisk Klinik Charlottenlund 41168595 Aktiv Kiropraktorer (869040)
OLÍVY ApS 35891137 NORMAL Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik (464500)
Permin & Tholstrup Law Firm I/S 39155044 Aktiv Juridisk bistand (691000)
Profiler ApS 40509739 NORMAL Inkassovirksomhed og kreditoplysning (829100)
Sichika ApS 37985244 NORMAL Fremstilling af andre møbler (310900)
Skilsmissebarnet ApS 38301969 NORMAL Juridisk bistand (691000)
Stay Secure 41146249 Aktiv Anden udgivelse af software (582900)
THE EUROPEAN RECEIVABLES EXCHANGE INVEST ApS 34593396 NORMAL Uoplyst (999999)
UNGDOMSBOLIG.NU A/S 34704627 NORMAL Boliganvisning, ferieboligudlejning mv. (683120)
Valby Towers Holding ApS 39934329 NORMAL Køb og salg af egen fast ejendom (681000)
Viva Olivia ApS 38251244 NORMAL Anden detailhandel med fødevarer i specialforretninger (472900)
Windrose Partners ApS 39066750 NORMAL Køb og salg af egen fast ejendom (681000)
Personer: (0) Ingen personer registreret på adressen.
Flytninger
Nuværende adresse:
Charlottenlund Stationsplads 2, 2920 Charlottenlund
Dato Afstand Fra Til
01.10.2013 0,69 (km) Nørrebrogade 26, 2200 København N Nørre Søgade 7, 1370 København K
28.10.2014 2,13 (km) Nørre Søgade 7, 1370 København K Østerbrogade 62, 2100 København Ø
15.08.2018 5,85 (km) Østerbrogade 62, 2100 København Ø Charlottenlund Stationsplads 2, 2920 Charlottenlund
Lignende navne
BKS-psykologer.
Sidst opdateret den 16.08.2018 og angivet som gældende fra 15.08.2018 (694 dage).
Lignende navne CVR
BKR RIR REVISION ApS 84957712
BKR Scales v/Karin Rasmussen 34639949
BK Rådgivning v/Bent Kjøller 26017920
Bks-Byg v/Dan Krogh 15186631
BKS-psykologer 32051774
BKS-Regnskab 39898098
BKS ApS 32082289
BKS Aqua ApS 40528954
BKS Consult 13806888
BKS Consult 39731495
Relationer
09.07.2020
Ingen relationer.
Relationer
09.07.2020
Aktive person NORMAL AKTIV UNDER KONKURS KONKURS OPLØST ØVRIGT
Birgitte Kleis Schmidt (virk.: 1)
Fuldt ansvarlig deltagere
0 0 0 0 0 1
Pct. 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % 100 %
Konkurs inkluderer selskaber uden retsvirkning, under rekonstruktion, opløst efter konkurs, under tvangsopløsning, tvangsopløst og under reassumering. Vi gør opmærksom på, at rollen som stifter i denne fremstilling (virksomhedsrelationer) altid associeres med en konkurs / tvangsopløsning uagtet om stifteren havde nogen aktiv rolle i virksomheden på tidspunktet for konkursen / tvangsopløsningen.
Ikke aktive
09.07.2020
Erfarenhed
09.07.2020
Person BESTYRELSE DIREKTION EJERE OTHER
Birgitte Kleis Schmidt (virk.: 1)
Fuldt ansvarlig deltagere
0 0 1 0
Pct. 0 % 0 % 100 % 0 %
Other inkluderer roller som stiftere, likvidator og revision.
Ikke aktive
09.07.2020
Detektor
09.07.2020
Område Kommentar
Beliggenhedsadresse Mmm... Enkeltmandsvirksomhed... denne information er ikke tilgængelig...
Formaal Virksomheden har ikke angivet Formål. Virksomheden skal have et gældende Formål. Ingen nylige ændringer af Formål der kan analyseres. Virksomheden har ikke ændret Formål indenfor de sidste 2 år. Ingen ændringer af Formål der kan analyseres.
Revisionfravalgt Virksomheden har ikke angivet Revision fravalgt. Virksomheden skal have et gældende Revision fravalgt. Ingen nylige ændringer af Revision fravalgt der kan analyseres. Virksomheden har ikke ændret Revision fravalgt indenfor de sidste 2 år. Ingen ændringer af Revision fravalgt der kan analyseres.
Revision Virksomheden har ikke angivet Revisor. Virksomheden skal have et gældende Revisor. Ingen nylige ændringer af Revisor der kan analyseres. Virksomheden har ikke ændret Revisor indenfor de sidste 2 år. Ingen ændringer af Revisor der kan analyseres.
Status Mmm... Enkeltmandsvirksomhed... denne information er ikke tilgængelig...
Tegningsregel Virksomheden har ikke angivet Tegningsregel. Virksomheden skal have et gældende Tegningsregel. Ingen nylige ændringer af Tegningsregel der kan analyseres. Virksomheden har ikke ændret Tegningsregel indenfor de sidste 2 år. Ingen ændringer af Tegningsregel der kan analyseres.